Kiedy jak nie po 40-stce!

Kiedy jak nie po 40-stce!

Usłyszałam kiedyś od przyjaciółki o pojawiającym się w jej głowie przekonaniu, że jest ,,za stara” na zaczynanie życia zawodowego od początku. Zaskoczyło mnie to i zastanowiło, czy inni też tak myślą…

W mojej głowie taka myśl nigdy się nie pojawiła. Mało tego dopiero zaczynam mieć plany na przyszłe swoje życie, ustalam nowe cele, zaczynam podejmować świadome decyzje.
Teraz w końcu mogę ZACZĄĆ, realizować siebie, rozwijać swoje pasje, skupić większą uwagę na tym, co jest DLA MNIE dobre i ważne, co daje mi radość i satysfakcję. Dzieci stają się coraz bardziej samodzielne, potrzebują mnie, ale już w innym stopniu. Za kilka lat zaczną swoje niezależne życie. Dlatego już teraz myślę, jak ma wyglądać moje życie za 5, 10 lat, aby kiedy one nadejdą wiedzieć gdzie będę i kim będę.
Wiek średni to wiek, kiedy zaczynamy inaczej postrzegać świat, pojawiają się nowe pomysły. Nie trzeba się ich bać. Jeżeli się pojawiają to znaczy, ze jesteś gotowy na zmiany i wykorzystaj to. Nie oglądaj się na innych, nie zastanawiaj czy ,,wypada”, czy ,,jest jeszcze sens”.
Właśnie w tym okresie podejmujemy pierwsze świadome, naprawdę rozważne decyzje. Wszystkie wynikają z naturalnych przemian. Zaakceptuj to co się z tobą dzieje, potraktuj jako rozwój, dojrzałość.

KIEDY SŁYSZYSZ ,,NIE RÓB TEGO, JEST ZA PÓŹNO”?
IGNORUJ I TRAKTUJ JAK WYZWANIE.


Za późno, – na co? Za późno, – dla kogo? Za późno – dlaczego? Kiedy myślisz, że jest za późno, to pojawią się argumenty potwierdzające, że tak jest. A może właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby realizować swoje odkładane marzenia i plany ? Skupiaj myśli na pozytywach i argumentach wspierających.
Skończona 40-stka to mnogość doświadczeń zarówno dobrych, jak i złych. Pewnie nie wszystko w życiu poszło tak, jak byś sobie tego życzył. Nie obwiniaj się. Nie żałuj decyzji podjętych kilkanaście lat wcześniej, nawet jeśli teraz wydają ci się nieodpowiednie. Pamiętaj, że podejście do życia zmienia się i teraz inaczej widzimy przeszłość. Nie oceniaj jednak swoich wcześniejszych decyzji jako złych. To one przecież doprowadziły cię do punktu, w którym jesteś. Wykorzystuj zdobyte doświadczenia, szukaj korzyści, jakie Ci one przynoszą.
Skończyłam studia administracyjne i prawnicze. Kilka lat nauki, a następnie pracy w branży prawniczej oraz w administracji publicznej. Obecnie zaczynam nowy etap życia zawodowego, od “0”. Zdecydowałam, że chcę być trenerem, coachem, prowadzić warsztaty, szkolenia, sesje indywidualne. To jest moja pasja, tym chcę się zajmować przez kolejne lata mojego życia. A doświadczenia z poprzedniej pracy wykorzystuję w życiu i w biznesie.
Czasami słyszę, nie szkoda Ci, ,,zobacz gdzie byś teraz była”, ,,warto zaczynać wszystko od nowa”. Szkoda by mi było, gdybym dalej tkwiła w pracy, której nie lubię. Gdybym dalej zastanawiała się, jak to jest, mieć pracę, która jest twoją pasją.
Czy warto zaczynać od nowa ? Tu cytuję fragment książki, Pełna Moc możliwości” Jacka Walkiewicza ,,Robić to, co potrafisz, to nic specjalnego. Każdy to może. Zacznij robić coś, na czym się zupełnie nie znasz i musisz się wszystkiego nauczyć od początku”
TAK WARTO ZACZYNAĆ OD NOWA, a nawet trzeba jeżeli czujesz, że to jest dla Ciebie ważne. Życzę spełnienia marzeń, które uśpione tylko czekają aż się za nie weźmiesz. Kiedy jak nie teraz ?